LOCKASK i porslin, Royal Copenhagen, 1920-tal, Danmark.

312877. LOCKASK i porslin, Royal Copenhagen, 1920-tal, Danmark.

Lockask med hänkel. Dekor av blåregn. Jugend.
Höjd 10 cm.
Diameter ca 9 cm.
Märkt Royal Copenhagen 1300/ 29 A 134, första sortering.
Lock märkt, första sortering.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 10 cm.
Diameter ca 9 cm.
Lock märkt, första sortering.

Bruksskick.

Antal besök: 1 102