CHAMPAGNEGLAS, 10 st, Glimma Glasbruk, Glimåkra, 1900-talets andra hälft.

312864. CHAMPAGNEGLAS, 10 st, Glimma Glasbruk, Glimåkra, 1900-talets andra hälft.

Champagneglas med olikfärgade kuppor. Gula, vinröda samt blå/gröna.
Höjd 16 cm.
Diameter 6 cm.
Några etikettmärkta Glimma.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 16 cm.
Diameter 6 cm.
Några etikettmärkta Glimma.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Antal besök: 4 001