BESTICK i rostfritt stål, 16 delar "Thebe", Folke Arström, Gense.

312815. BESTICK i rostfritt stål, 16 delar "Thebe", Folke Arström, Gense.

6 st gafflar. Längd 18 cm. Märkta Gense 18-8 Stainless Sweden.
7 st knivar. Längd 19,5 cm. Märkta Gense Stainless Sweden.
Uppläggningssked. Längd 21 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.
Såsslev. Längd 18 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.
Smörkniv. Längd 15,5 cm. Märkt Gense 18-8 Stainless Sweden.

Modellen formgiven 1944 av Folke Ahlström.

Bruksskick.
Repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksskick.
Repor.

Antal besök: 1 836