ÉMILE GALLÉ, VAS.

ÉMILE GALLÉ, VAS.
3127999. ÉMILE GALLÉ, VAS.

Art Nouveau, klotformad med liten fotklack och utsvängd hals, svagt iriserande överfångsglas i gult och rött med etsad dekor föreställande cyklamen, signerad "Gallé" på livet, , hökd 13 cm.

Hanteringsmärken, en stjälk med nagg samt två naggar undertill.

Tema

Gallé med flera: Del II

Gör en kostnadsfri värdering!
3127999. ÉMILE GALLÉ, VAS.

Tema

Gallé med flera: Del II

Antal besök: 1 492