CEREMONIELL YXA i järn, trä och koppar, Chokwe-folket, Kongo 1900-talets första hälft.

312791. CEREMONIELL YXA i järn, trä och koppar, Chokwe-folket, Kongo 1900-talets första hälft.

Längd ca 35 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 35 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 822