SHACKBRÄDE med PJÄSER, trä samt stenmassa, 1900-tal.

312758. SHACKBRÄDE med PJÄSER, trä samt stenmassa, 1900-tal.

Komplett. Uppfällbart, pjäser sätts in undertill.
Pjäser, bräde samt detaljer i stenmassa, kanter till brädet i trä.
Brädets storlek: 45,5 x 45,5 cm.
Proveniens: Inköpt i Kina.

Bruksslitage, kanter nötta, ej genomgånget.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens: Inköpt i Kina.

Antal besök: 2 206