SHACKBRÄDE med PJÄSER, trä samt stenmassa, 1900-tal.
312758. SHACKBRÄDE med PJÄSER, trä samt stenmassa, 1900-tal.
Komplett. Uppfällbart, pjäser sätts in undertill.
Pjäser, bräde samt detaljer i stenmassa, kanter till brädet i trä.
Brädets storlek: 45,5 x 45,5 cm.
Proveniens: Inköpt i Kina.
Proveniens: Inköpt i Kina.