VINGLAS, 2 st, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-tal.

312714. VINGLAS, 2 st, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-tal.

Färgat samt handmålat glas.
Etikettmärkta Kosta Boda, Since 1742.
Signerade på glas: Ulrica HV/JP respektive Ulrica HV/LZ.
Signerade undertill: Kosta Boda, Ulrica HV, 70 90522 respektive Kosta Boda, Ulrica HV, 1090323.

Höjd ca 24 cm.

Smärre etikettrester på glas annars gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Färgat samt handmålat glas.

Höjd ca 24 cm.

Antal besök: 2 138