312714. VINGLAS, 2 st, Ulrica Hydman-Vallien, Kosta Boda, 1900-tal.
Färgat samt handmålat glas.
Etikettmärkta Kosta Boda, Since 1742.
Signerade på glas: Ulrica HV/JP respektive Ulrica HV/LZ.
Signerade undertill: Kosta Boda, Ulrica HV, 70 90522 respektive Kosta Boda, Ulrica HV, 1090323.
Höjd ca 24 cm.
Smärre etikettrester på glas annars gott skick.