Ur märkt T Tissot Visodate Automatic Seastar Seven T Swiss Made T. Waterproof Use Key No 295 T.
Silverfärgad urtavla med stavindex och datumfönster.
Urets längd 32 mm, bredd 32 mm. Urtavlans diameter 30 mm.
Svart skinnrem (senare). Längd ca 24 cm.
Bruksslitage.
Repor.
Lite spricka i glaset.
Stötmärken.
Ej funktionstestad.
Skinnrem, ny.
Bruksslitage.
Repor.
Lite spricka i glaset.
Stötmärken.
Ej funktionstestad.
Skinnrem, ny.