31260. LAMPOR, 2 st, golvlampa Frandsen Danmark samt taklampa, 1900-talets andra hälft.
Golvlampa, 2-armad, märkt Frandsen, höjd 142 cm.
Taklampa, orange plåtskärm, upphängning i trä, höjd ca 45 cm.
Golvlampa med slitage, repor, fläckar, ett raster bränt.
Taklampa något skev.