312598. LOUIS-ALBERT CARVIN. Efter. Skulptur i brons, man på dromedar, senare gjutning 2000-tal, signerad Carvin.
Skulptur i brons på marmorsockel föreställande man ridande på dromedar.
Höjd 22 cm.
Höjd exklusive sockel15 cm.
Märkt L. Carvin.
Bruksskick.