312589. OIDENTIFIERAD KONSTNÄR. Kvinna med fågel, brons, senare gjutning 2000-tal, signerad Nick.
Skulptur i brons på marmorsockel föreställande sittande kvinna med fågel.
Bronsetikett; Bronze Garanti Paris J B Deposee
Märkt CA7595
Höjd 22 cm.
Höjd exklusive sockel 20,5 cm.
Märkt Nick A7595 samt plakettmärkt Bronze Garanti Paris J.B Deposee.
Bruksskick.