12 knivar, längd 23 cm
6 gafflar, längd 19,5 cm
5 skedar, länd 19,5 cm
7 skedar, längd 17, 5 cm
12 tårtgafflar, längd 14 cm
Uppläggningsgaffel, längd 18 cm
2 smörknivar, längd 14 cm
Sockertång, längd 10 cm
Extra prima NS Alp
Knivar i rostfritt stål
2 schatull i rödbonat trä
38 x 28 cm.
Bruksskick
Schatull med repor och avslag.
12 knivar, längd 23 cm
6 gafflar, längd 19,5 cm
5 skedar, länd 19,5 cm
7 skedar, längd 17, 5 cm
12 tårtgafflar, längd 14 cm
2 smörknivar, längd 14 cm
Sockertång, längd 10 cm
Extra prima NS Alp
Knivar i rostfritt stål
2 schatull i rödbonat trä
38 x 28 cm.
Bruksskick