BORDSUR i form av borg, ek, Junghans, 1900-talets första hälft.

312557. BORDSUR i form av borg, ek, Junghans, 1900-talets första hälft.

Urhus i ek med skuren dekor samt dekorelement i mässing.
Ur märkt J. Diameter 7,5 cm.
Höjd 29,5 cm.
Längd 19 cm.
Djup 11,5 cm.

Bruksskick.
Ur ej funktionstestad.
Spricka.
Urtavla gulnad.
Nyckel saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ur märkt J. Diameter 7,5 cm.
Höjd 29,5 cm.
Längd 19 cm.
Djup 11,5 cm.

Bruksskick.
Ur ej funktionstestad.
Spricka.
Urtavla gulnad.
Nyckel saknas.

Antal besök: 1 123