VERTIKO UM 1910. Klassiska möbler, utan fastsättning. Valnöt med ekapplikation.

312350. VERTIKO UM 1910. Klassiska möbler, utan fastsättning. Valnöt med ekapplikation.

Vertiko eller ”halvskåp” från 1900-talets början. Interiör med tre hyllor, remsorna införlivas yngre. I den övre tredjedelen av dörren, en tredelad fasad glasinsats. Mått ca. B 100 x H 135 x D 50 cm.

Partiella ojämnheter i färg på grund av sol, spänningssprickor på grund av temperaturen på plattan och på sidan. Små repor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 1 398