DOSA av trä med inläggningar "Pietra dura", Ottomanska riket, troligen 1700-tal eller tidigare.

312306. DOSA av trä med inläggningar "Pietra dura", Ottomanska riket, troligen 1700-tal eller tidigare.

Dosa i trä med inläggningar av ben, guld och halvädelstenar, längd 17,5 cm.

Slitage och avslag.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage och avslag.

Antal besök: 1 386