KRUS, 4 st. Stengods samt lergods, Höganäs samt Upsala Ekeby.

312213. KRUS, 4 st. Stengods samt lergods, Höganäs samt Upsala Ekeby.

Skål lergods Uppsala Ekeby, 8 liter, längd 34,5, höjd 17,5 cm
Krus Höganäs 1, 2, samt 12 liter.

Smärre slitage samt krackeleringar på lergodsskålen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 030