BORDSLAMPOR, ett par, "Hamlet", Hugo Asmussen, Danmark, 1900-talets mitt.

312199. BORDSLAMPOR, ett par, "Hamlet", Hugo Asmussen, Danmark, 1900-talets mitt.

Mässing med 24K guldförgyllning. Vardera med stomme i form av fyra droppar.
Höjd 26 cm.
Totalhöjd på ena med skärm ca 36,5 cm.

Bruksslitage, en utan skärm, skärm med fläckar, ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 26 cm.

Antal besök: 1 844