MONOGRAMMIST C.W. Havtorn i vas Oljemålning, storformat, daterad 1940.

312186. MONOGRAMMIST C.W. Havtorn i vas Oljemålning, storformat, daterad 1940.

Storformat oljemålning på träpannå, signerad och daterad med monogram nere till höger. Naturlig, mjuk färgpalett exekveras i pastaliknande stil murslev tekniken. Mått ca. Ram 119,5 x 95,5 cm, målning 100,5 x 76,5 cm.

Målning i gott skick, ram delvis stötte.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 1 953