PIEDESTAL, samt urna, porslin, Italien.

312174. PIEDESTAL, samt urna, porslin, Italien.

Piedestal höjd 59
Urna höjd 23, diameter 23,5 cm.

Bruksslitage samt glasyrbortfall, 2 nagg på urnan överkant samt ett på underkanten. Ett mindre nagg på piedestalen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Piedestal höjd 59

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 2 170