FAT och DOSA med lock, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal.

312119. FAT och DOSA med lock, porslin, Limoges, Frankrike, 1900-tal.

Fat med hänkel, Madesclaire Limoges, längd 20 cm
Dosa med lock, med dekor av rokokopar, signerad, längd ca 14 cm.

Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage.

Antal besök: 1 220