SERVISDELAR, porslin, 5 stycken, bland annat Kunglig Dansk.

312058. SERVISDELAR, porslin, 5 stycken, bland annat Kunglig Dansk.

Kaffekanna, lock saknas, "Musselmalet-Riflet", höjd 17,5 cm
Sockerskål med lock, "Blå Blomster", Kunglig Dansk
Sockerskål med lock, "Måsen", Bing & Gröndahl
Skål, "blå Blomster", Kunglig Dansk
Kakfat, "Musselmalet-Helblond", Kunglig Dansk, diameter 25 cm.

Bruksslitage
Mycket litet nagg på kakfatet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 773