312026. VITRINSKÅP, jugend, 1900-tal.
Mitten delen inrett med tre lösa hyllplan, resten av hyllor fasta. Vänstra delen med två lådor.
Längd 142,5 cm.
Bredd 46 cm.
Höjd 136 cm.
Bruksslitage, slagmärken, fläckar, dörrar tröga, en hyllhållare i mässing saknas, skiva med grövre slitage.