312021. MEKANISK LEKSAK, litograferad plåt, motorcykel, TCO 59, Tyskland, 1940-tal.
Längd 17 cm.
Märkt på avgasrör, Made in U.S. Zone, Germany.
Bruksslitage, repor, vindskydd saknas, plåt något särat på huvud, ej funktionstestad.
Nyckel/nycklar finns.