DOKUMENT, från Louis XVI angående Comtesse se Marsan, Frankrike 1700-talet.

311889. DOKUMENT, från Louis XVI angående Comtesse se Marsan, Frankrike 1700-talet.

Personligt signerat dokument från Louis XVI angående guvernanten för de kungliga barnen på Versailles, Marie Louise Geneviéve de Rohan, Comtesse de Marsan.

Åldersrelaterat slitage och dokumentet med veck och smärre fläckar.
Blekt text.

Gör en kostnadsfri värdering!

Blekt text.

Antal besök: 1 147