BYRÅSEKRETÄR, mahogny, 4 lådor, Queen Anne, 1700-1800-tal.

311857. BYRÅSEKRETÄR, mahogny, 4 lådor, Queen Anne, 1700-1800-tal.

Höjd 105 cm.
Bredd 101 cm.
Djup 50 cm.
Inredning med 6 lådor och mindre skåp.

Lås saknas på dörr i inredningen.
Beslag och knoppar utbytta.
Skrivklaffen skev.
Märken, repor och skav.
Hörn på klaffen avslaget (finns i låda).
Dekorelement saknas.
Fanérskada.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 105 cm.
Bredd 101 cm.
Djup 50 cm.

Beslag och knoppar utbytta.
Skrivklaffen skev.
Märken, repor och skav.
Dekorelement saknas.
Fanérskada.

Nyckel/nycklar finns.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 739