311739. HUSHÅLLSVÅG i gjutjärn, 10 Kilo, 1900-talets första hälft.
Höjd 31 cm.
Tavla i emalj. Märkt Hushållsvåg 10 Kilo.
Dekor av lejon, girlanger med rosetter samt fötter i form av lejontassar.
Slitage.
Anluppen.
Ej funktionstestad.
Något sned.
Tavla i emalj med avslag.