SERVIS, ca 59 delar, porslin, Maria med dekor av blommor, Rosenthal, 1900-tal.

311719. SERVIS, ca 59 delar, porslin, Maria med dekor av blommor, Rosenthal, 1900-tal.

8 st flata tallrikar, diameter 25 cm.
10 assietter, diameter 22 cm.
11 djupa tallrikar, diameter 25 cm.
Terrin med lock, total längd ca 33 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.
2 uppläggningsskålar, längd 25,5 cm.
2 uppläggningsfat, längd 24,5 cm.
2 skålar, diameter ca 23 cm.
1+1 uppläggningsfat, 32,5 - 37,5 cm.
Kaffekanna, höjd 21,5 cm.
Sockerskål.
Gräddkanna.
6 kaffekoppar med 9 fat.
11 assietter, diameter ca 17 cm.

Kanna med tillverkningsdefekt.
Enstaka nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

10 assietter, diameter 22 cm.
Kanna, höjd 18,5 cm.
2 skålar, diameter ca 23 cm.
Kaffekanna, höjd 21,5 cm.
Sockerskål.
Gräddkanna.
6 kaffekoppar med 9 fat.

Enstaka nagg.

Antal besök: 4 414