ALADÅBFORMAR, 2 st, KAFFEKANNA samt KAKFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.

311465. ALADÅBFORMAR, 2 st, KAFFEKANNA samt KAKFORMAR, 3 st, koppar, 1800-tal.

2 aladåbformar, längd inklusive handtag 32 respektive 50 cm.
3 kakformar, höjd 8,5 - 10,5 cm.
Kaffekanna på fötter, höjd ca 32 cm.

Slitage, en aladåbform med skada vid handtag. Kaffepanna med senare ben och handtag, lagning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 576