HALSBAND, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN 1 par, 18k guld, 1900-talets andra hälft.
311402. HALSBAND, ARMBAND samt ÖRHÄNGEN 1 par, 18k guld, 1900-talets andra hälft.
Halsband samt armband med stenar, stämplade Rydens Guld Borås 1968, längd ca 19 - 42 cm.
Örhängen 1 par med odlar pärla samt sten, pigglängd ca 10 mm, stämplade Hans Strömdahl AB.
Total vikt ca 19,3 gram.
Total vikt ca 19,3 gram.