BESTICK, 47 delar, silver, Thune, Norge, 1900-talets första hälft.

310873. BESTICK, 47 delar, silver, Thune, Norge, 1900-talets första hälft.

4 gafflar, längd 21 cm.
6 gafflar, 18,5 cm.
7 skedar, 18 cm.
3 kaffeskedar, 12 cm.
10 flata skedar, 12 cm.
4 tvåspetsade gafflar, 17 cm.
2+1 servieringssked, 12,5-13 cm.
2 st serveringsskedar med krok, 17 cm.
Serveringssked, 28 cm.
Serveringsgaffel, 27,5 cm.
Tång, 18 cm.
2 st serveringsskedar, 21,5 cm.
Serveringsspatel, 18 cm.
Tesil, 14 cm.
Serveringsspatel, 26 cm.

Total vikt ca 2000 gram.

Slitage, bucklor, ojämnheter, gravyrer, ärgfläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

4 gafflar, längd 21 cm.
6 gafflar, 18,5 cm.
7 skedar, 18 cm.
3 kaffeskedar, 12 cm.
10 flata skedar, 12 cm.
4 tvåspetsade gafflar, 17 cm.
Serveringssked, 28 cm.
Serveringsgaffel, 27,5 cm.
Tång, 18 cm.
Serveringsspatel, 18 cm.
Tesil, 14 cm.
Serveringsspatel, 26 cm.

Total vikt ca 2000 gram.

Antal besök: 1 771