BÖCKER, 12 st, Selma Lagerlöf, Albert Bonniers Förlag, Stockholm, 1940-tal.

310685. BÖCKER, 12 st, Selma Lagerlöf, Albert Bonniers Förlag, Stockholm, 1940-tal.

Läderinbunden bokserie med guldkantade blad.
"Anna Svärd".
"En saga om en saga", "Liljecronas hem".
"Troll och människor".
"Kristuslegender", "Kejsarn av Portugallien".
"Körkarlen, Bannlyst".
"Antikrists mirakler".
"Osynliga länkar".
"Drottningar i Kungahälla", "Herr Arnes penningar", "En herrgårdssägen", "Legender".
"Löwensköldska ringen", "Charlotte Löwensköld".
"Gösta Berlings saga".
"Jerusalem" del 1 samt 2.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

"Anna Svärd".
"Troll och människor".
"Körkarlen, Bannlyst".
"Antikrists mirakler".
"Osynliga länkar".
"Gösta Berlings saga".
"Jerusalem" del 1 samt 2.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 961