TASTEVIN/VINPROVARSKÅL, silver, Orfevre Parrot, Dijon, Frankrike, 1800-tal.

310653. TASTEVIN/VINPROVARSKÅL, silver, Orfevre Parrot, Dijon, Frankrike, 1800-tal.

Med gravyr på grepp "fol qui s'y fie" samt på sida "Laurent Gevrey".
Diameter ca 7 cm.
Vikt ca 64 gram.

Slitage, smärre bucklor. Skevt grepp samt bristning i lödning vid grepp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 7 cm.
Vikt ca 64 gram.

Antal besök: 2 005