FICKUR, BROSCH OCH JÄRNKORS 1914, bland annat silver och guld, 4 delar, 1900-tal.

310572. FICKUR, BROSCH OCH JÄRNKORS 1914, bland annat silver och guld, 4 delar, 1900-tal.

Järnkors, 1914, 43 x 43 mm
Brosch, silver och 18 K, Peru, 53 x 53 mm
Fickur silver, diameter 53 mm
Fickur, troligen silver, diameter 45 mm.

Järnkors och brosch, bruksslitage
Ett fickur i dåligt skick med emaljskada, lösa delar osv
Fickur silver med bruksslitage
Uren ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Järnkors, 1914, 43 x 43 mm
Fickur silver, diameter 53 mm

Uren ej genomgångna.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 598