TOMTAR, parti, keramik samt gips, 1900-tal.

310565. TOMTAR, parti, keramik samt gips, 1900-tal.

Tomte med skottkärra, gips, Längd: 23, Höjd: 30 cm
Tomte med lyckta, gips, Höjd: 20 cm
Tomte med kanna, keramik, West Germany, Höjd: 21 cm
Tomte med väska, keramik, Höjd: 34,5 cm
Diverse mindre tomtefigurer, Höjder mellan:5 - 14 cm.

Bruksslitage med nagg och lagningar.
Större tomtar med nagg.
Tomte med väska med lagat ben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Större tomtar med nagg.

Antal besök: 2 548