Tesil, GAB, 1918, längd 14 cm Fat, CG Hallberg, 1917, diameter 8 cm Tårtspade, stämplad D-A, 830 S, längd 21,5 cm Vikt 133 gram.
Tesil med monogram, bruksslitage, repor samt svärtat.