TESIL, fat samt tårtspade, silver, delvis CG Hallberg.

310544. TESIL, fat samt tårtspade, silver, delvis CG Hallberg.

Tesil, GAB, 1918, längd 14 cm
Fat, CG Hallberg, 1917, diameter 8 cm
Tårtspade, stämplad D-A, 830 S, längd 21,5 cm
Vikt 133 gram.

Tesil med monogram, bruksslitage, repor samt svärtat.

Gör en kostnadsfri värdering!

Tesil, GAB, 1918, längd 14 cm
Vikt 133 gram.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 346