GRÖTTERRIN OCH BRINGARE, porslin, Göteborg, 1900-talets första hälft.

310453. GRÖTTERRIN OCH BRINGARE, porslin, Göteborg, 1900-talets första hälft.

Bringare, höjd 13 cm
Terrin, diameter 21 cm.

Bringare med krackeleringar och missfärgningar
Terrin med krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bringare, höjd 13 cm
Terrin, diameter 21 cm.

Terrin med krackeleringar.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 779