JOHNSEN SIGNIERT. Seascape med svälla. Oljemålning tidigt 1900-tal.

310329. JOHNSEN SIGNIERT. Seascape med svälla. Oljemålning tidigt 1900-tal.

Kategori: Målare under 1800-talet & 1900-talet, ej verifierad. Oljemålning, tidigt 1900-tal, signerad nedre högra Johnsen. Skildring av vågor på det öppna havet, huvudfokus på en stor våg. Troligen i originalram, mått ca.: ram 120 x 90 cm, målning 100 x 70 cm.

2 hål, enstaka brister Ram i ordning.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 3 456