Vas, flintgods, höjd 37 cm, sent 1800-tal
1 st uppläggningsfat, Meissen, Gustafsberg.
1 st kupa till fotogenlampa, innerdiameter nedtill 23 cm.
6 st nysilverskedar.
2 st skedar, gulmetall.
6 st kaffekoppar med tillhörande fat, Made in China.
Bruksslitage, vas saknar lock, ej genomgånget.
6 st nysilverskedar.
2 st skedar, gulmetall.