MINIATYRSPIS, gjutjärn samt stål, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets första hälft.

310095. MINIATYRSPIS, gjutjärn samt stål, Skoglund & Olsson, Gefle, 1900-talets första hälft.

Spis, längd ca 33, bredd ca 19,5, höjd 27 cm.
Medföljande tillbehör: rökrör, pannor i gjutjärn och koppar, strykjärn, kaffekvarn, diverse järn, med mera.
Troligen gjord som försäljningsexempel.

Bruksslitage, smärre rostangrepp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 4 011