Kruka, höjd 6,2 cm, märkt Tellus 2, glasyrnagg samt sprickor.
Kruka, höjd 9,5 cm, Tellus 4, glasyrnagg.
Kruka, höjd 10 cm, Tellus 5, glasyrnagg, sprickor, medföljande fat med glasyrnagg.
Kruka, höjd 12,4 cm, glasyrnagg, otydligt märkt.
Kruka, höjd 14,8 cm, Tellus 8.
Medföljande fat, märkt Bo 6.
Bruksslitage, smuts, kalkavlagringar.
Medföljande fat, märkt Bo 6.