MATSALSMÖBLEMANG i furu,"Svensk Fur", Göran Malmvall, Karl Andersson & Söner, 1940/50-tal.

310052. MATSALSMÖBLEMANG i furu,"Svensk Fur", Göran Malmvall, Karl Andersson & Söner, 1940/50-tal.

4 stolar brännstämplade "Svensk Fur"
Rygghöjd 81 cm
Bord med två illäggsskivor
Höjd 74 cm
Bredd 130 cm
Djup 76 cm
Illägsskiva, längd 40 cm.

Bruksslitage, repor, stötmärken
Vissa stolsben rickiga
Illäggsskivor av senare datum.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd 81 cm
Bord med två illäggsskivor
Höjd 74 cm
Bredd 130 cm
Djup 76 cm
Illägsskiva, längd 40 cm.

Vissa stolsben rickiga

Antal besök: 3 562