lockskål, höjd 10 cm, diameter 11,5 cm vas, höjd 11 cm, 14 x 9 cm krus, höjd 15 cm, diameter 12,5 cm vas, höjd 22,5 cm, diameter 10 cm.
små nagg, bruksslitage.