DIVERSE GEFLE/UPSALA-EKEBY, 7 delar, 1900-tal.

309999. DIVERSE GEFLE/UPSALA-EKEBY, 7 delar, 1900-tal.

Ett par ljusstakar, stämpelsignerade Gefle.
1 st vas, märkt GI(?), Gefle, höjd 18,5 cm.
1 st vas, modell BG, märkt Gefle.
1 st hänkelfat, märkt Ekeby.
1 st hänkelfat, Gefle, omärkt.
1 st skål, Gefle.

Bruksslitage, smuts, kalkavlagringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 st hänkelfat, märkt Ekeby.
1 st skål, Gefle.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 2 734