DIVERSE BO FAJANS, 5 delar, 1900-tal.

309990. DIVERSE BO FAJANS, 5 delar, 1900-tal.

Ett par väggljusstakar, stämpelsignerade Bo, 3472 1703 samt etikettmärkta, medföljande 2 st stearinljus, höjd 30 cm.
2 st vaser, 1 st märkt grafit 4430, höjd 22 cm, andra märkt Bo Fajans Gefle, B. 113/3 GK-10, höjd 16 cm.
1 st blomsterinsats i form av fisk, märkt Bo Fajans 3284/884, höjd 18,5 cm, ifylld färg vid fiskens gäle.

Bruksslitage, smuts.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage, smuts.

Antal besök: 4 351