Pall, rokokostil, Alsterbro Möbler, mahogny, längd 51 cm.
Fönsterbord, nyrenässans, valnöt, längd 63 cm.
Hylla, mahogny, höjd 66 cm.
Bruksslitage, bordet med fanerskador på skiva.
Hylla, mahogny, höjd 66 cm.