MATSERVISDELAR, 26 delar, porslin, "Primeur", Signe Persson- Melin, Rörstrand, 1980-tal.

309753. MATSERVISDELAR, 26 delar, porslin, "Primeur", Signe Persson- Melin, Rörstrand, 1980-tal.

5 flata tallrikar, vita, diameter 24 cm.
2 djupa tallrikar, diameter 21 cm
9 assietter, diameter 21,5 cm
3 assietter, diameter 17 cm.
2 efterrättsskålar, diameter 15,5 cm.
2 uppläggningsfat, längd 22 cm.
Uppläggningsfat, längd 32 cm.
Uppläggningsfat, längd 37 cm.
Tillbringare, höjd 15,5 cm.

Slitage, repor. Nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

9 assietter, diameter 21,5 cm
3 assietter, diameter 17 cm.
Uppläggningsfat, längd 32 cm.
Uppläggningsfat, längd 37 cm.
Tillbringare, höjd 15,5 cm.

Slitage, repor. Nagg.

Antal besök: 5 216