Både flintgods och fältspat, bestående av: 6 buljongkoppar med fat, 11 djupa tallrikar, 4 tallrikar, 6 äggkoppar, 4 muggar, 6 tekoppar med fat, 4 assietter, 4+1 smörknivställ, 2+1 skålar med lock, karott, skål, 2 +2 djupa fat, såsskål, såssnipa, mjölkkanna, gräddkanna, 1+1+1+1 fat, fat med hänkel, underlägg.
Slitage, enstaka nagg.
Slitage, enstaka nagg.