SALLADSSKÅL OCH BESTICK SAMT SKÄRBRÄDA, trä, bland annat Iittala, 1900-talets andra hälft.

309668. SALLADSSKÅL OCH BESTICK SAMT SKÄRBRÄDA, trä, bland annat Iittala, 1900-talets andra hälft.

Salladsskål, Arabia, höjd 15 cm, diameter 30 cm
Skärbräda, Iittala, 34,5 x 28 cm
Salladsbestick med träskaft, längd 33,5 cm.

Bruksslitage.
Träet ställvis med sliten yta, repor och fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 2 599