VASER OCH SKÅL, stengods, 5 delar, bland annat Gunnar Nylund, Rörstrand.

309014. VASER OCH SKÅL, stengods, 5 delar, bland annat Gunnar Nylund, Rörstrand.

Vas, Upsala Ekeby, höjd 22 cm
Vas, blå, höjd 16,5 cm
Vas, klotformad, Upsala Ekeby, höjd 13 cm
Vas, signerad, Danmark, höjd 14 cm
Skål, Gunnar Nylund, Rörstrand, höjd 5 cm, längd 10 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vas, Upsala Ekeby, höjd 22 cm
Vas, blå, höjd 16,5 cm

Bruksslitage.

Limhamns Auktionsbyrå OLD
Antal besök: 1 054